Intre noi,fetele
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

bebelusa sta numai in brate, leganata,plimbata

3 participanți

In jos

bebelusa sta numai in brate, leganata,plimbata Empty bebelusa sta numai in brate, leganata,plimbata

Mesaj  claudia252820 Mar Mai 03, 2011 1:31 am

spuneti-mi ce sa fac, bebe a mea sta numai in brate, pe picioare, plimbata prin toata casa.am citit diverse si am inteles ca e nevoie de caldura mamei, sa stie ca nu s singuri, dar daca se obisnuieste asa? O sa o car si cand o avea 10 kg la fel??
claudia252820
claudia252820
Nou venit

Mesaje : 58
Data de inscriere : 28/04/2011
Varsta : 39
Localizare : drobeta turnu severin

Sus In jos

bebelusa sta numai in brate, leganata,plimbata Empty Re: bebelusa sta numai in brate, leganata,plimbata

Mesaj  RALU Mar Mai 03, 2011 3:21 am

Probabil ca asa o sa o cari,a mea are 9 kg si cand nu doarme sunt cu ea in brate,iar cand doarme doarme numai pe picioare mandru
Poate totusi cand incepe sa stea in fund,sa vada ca lumea si sa stie sa se joace ai sa scapi putin
RALU
RALU
Admin

Mesaje : 187
Data de inscriere : 28/04/2011

https://desprecopiiinostri.forumgratuit.ro

Sus In jos

bebelusa sta numai in brate, leganata,plimbata Empty Re: bebelusa sta numai in brate, leganata,plimbata

Mesaj  claudia252820 Mar Mai 03, 2011 4:40 am

ralu, deloc optmist raspunsul tau Mad eu speram ceva de genul: in 2 saptamani se va schimba, va papa, dormi si va sta treaza gangurind fara pic de plans .... Razz da , da stiu, visez si eu, pe vremea asta urata ce sa fac?
claudia252820
claudia252820
Nou venit

Mesaje : 58
Data de inscriere : 28/04/2011
Varsta : 39
Localizare : drobeta turnu severin

Sus In jos

bebelusa sta numai in brate, leganata,plimbata Empty Re: bebelusa sta numai in brate, leganata,plimbata

Mesaj  RALU Mar Mai 03, 2011 5:25 am

Ha ha,Claudia,am vrea noi,ce sa faci,uite ca si vremea asta nu ne lasa in pace,macar ieseam afara cu ele si le calmam,lui Ingrid ii place foarte mult afara Smile
RALU
RALU
Admin

Mesaje : 187
Data de inscriere : 28/04/2011

https://desprecopiiinostri.forumgratuit.ro

Sus In jos

bebelusa sta numai in brate, leganata,plimbata Empty Re: bebelusa sta numai in brate, leganata,plimbata

Mesaj  madalinutzamamy Mar Mai 03, 2011 10:58 am

Cat are micuta, Claudia? In primele luni Darius era la fel. De indata ce va creste, te va mai elibera, va descoperii jucarelele. Ii poti lua un leagan electonic(la noi a facut minuni) sau o paturica distractiva sau centru de activitati. Muzica linistitoare gen cutiuta muzicala(iti pot trimite eu 2 cd-uri pt ca Darius nu prea le mai adora:)) ). Incearca sa o mai lasi jos din cand in cand...ca deh...a si fost invatata asa presupun. Mama imi povestea ca eu stateam mereu singurica in patut inca de la 2 luni. Isi facea piata vreo 30-45 minute si eu nu plangeam atata timp cat eram, schimbata, mancara, culcata:)
madalinutzamamy
madalinutzamamy
Moderator

Mesaje : 193
Data de inscriere : 29/04/2011
Varsta : 31
Localizare : Intre norisori:x

Sus In jos

bebelusa sta numai in brate, leganata,plimbata Empty Re: bebelusa sta numai in brate, leganata,plimbata

Mesaj  claudia252820 Mar Mai 03, 2011 11:10 am

am citit ca mica mea are nevoie acum de caldura mea de mama, asa ca e normal sa o tin atat in brate.are 2 luni , o sa mai am rabdare ce si ce apoi..........trebuie sa se dezobisnuiasca. muzica inca nu o intereseaza, in patutul ei nu ma sta singura, o am intr un landou de la un carut.
claudia252820
claudia252820
Nou venit

Mesaje : 58
Data de inscriere : 28/04/2011
Varsta : 39
Localizare : drobeta turnu severin

Sus In jos

bebelusa sta numai in brate, leganata,plimbata Empty Re: bebelusa sta numai in brate, leganata,plimbata

Mesaj  madalinutzamamy Mar Mai 03, 2011 12:01 pm

Si eu il caram in landou prin casa, dar tot mai bine i-a fost in leganel:) Acolo adormea, schimbat zilnic bateriile:)) Macar era piciul cumintel:)
madalinutzamamy
madalinutzamamy
Moderator

Mesaje : 193
Data de inscriere : 29/04/2011
Varsta : 31
Localizare : Intre norisori:x

Sus In jos

bebelusa sta numai in brate, leganata,plimbata Empty Re: bebelusa sta numai in brate, leganata,plimbata

Mesaj  RALU Mar Mai 03, 2011 11:39 pm

La noi a mers faza cu leaganul 3 zile,atat:))Dupa asta nu a mai stat de loc in el,e ca nou:))
RALU
RALU
Admin

Mesaje : 187
Data de inscriere : 28/04/2011

https://desprecopiiinostri.forumgratuit.ro

Sus In jos

bebelusa sta numai in brate, leganata,plimbata Empty Re: bebelusa sta numai in brate, leganata,plimbata

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum