Intre noi,fetele
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Animalul de companie si copilul mic

3 participanți

In jos

Animalul de companie si copilul mic Empty Animalul de companie si copilul mic

Mesaj  madalinutzamamy Vin Apr 29, 2011 9:42 am

Aveti un animal de copanie si bebe in acelasi timp?
Ce faceti cu animalutul dupa nastere?
madalinutzamamy
madalinutzamamy
Moderator

Mesaje : 193
Data de inscriere : 29/04/2011
Varsta : 32
Localizare : Intre norisori:x

Sus In jos

Animalul de companie si copilul mic Empty Re: Animalul de companie si copilul mic

Mesaj  cryss4 Vin Apr 29, 2011 12:43 pm

Eu am un animal de companie,un catel scump in varsta de 3 anisori,rasa labrador retriever(talie mare).Dupa ce se va naste bebe va sta tot in aceeasi casa cu noi( stam la apartament) doar ca la inceput nu va mai avea acces in camera copilului cat este sensibil..
cryss4
cryss4
Nou venit

Mesaje : 61
Data de inscriere : 29/04/2011

Sus In jos

Animalul de companie si copilul mic Empty Re: Animalul de companie si copilul mic

Mesaj  madalinutzamamy Vin Apr 29, 2011 12:47 pm

Este bine ca cel putin 6 luni copilul sa nu aiba contact cu animalutele. Cateii in special lasa par, iar cei mici baga in gura tot ce gasesc, ca sa nu mai zicem de microbi...si mie imi plac animalele insa am renuntat la Lessie a mea cand am ramas gravida, am dat-o bunicii mele, care o iubeste mult
madalinutzamamy
madalinutzamamy
Moderator

Mesaje : 193
Data de inscriere : 29/04/2011
Varsta : 32
Localizare : Intre norisori:x

Sus In jos

Animalul de companie si copilul mic Empty Re: Animalul de companie si copilul mic

Mesaj  cryss4 Vin Apr 29, 2011 12:48 pm

eu nu pot renunta la Sharky,este jumatate din inima mea.eu il consider ca un copil ( credeti-ma nebuna,asta e!! Very Happy )
cryss4
cryss4
Nou venit

Mesaje : 61
Data de inscriere : 29/04/2011

Sus In jos

Animalul de companie si copilul mic Empty Re: Animalul de companie si copilul mic

Mesaj  RALU Vin Apr 29, 2011 2:40 pm

Eu nu am nimic impotriva lr,atat timp cat nu le sufla in gura copiilor,sunt si ei suflete;si stiu ca daca te atasezi de ei cu greu te desparti,mama mea are un catelus mic si tare greu i-ar fii fara el Smile
RALU
RALU
Admin

Mesaje : 187
Data de inscriere : 28/04/2011

https://desprecopiiinostri.forumgratuit.ro

Sus In jos

Animalul de companie si copilul mic Empty Re: Animalul de companie si copilul mic

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum