Intre noi,fetele
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Cojitele de pe cap si de dupa ureche. Cum le tratam?

2 participanți

In jos

Cojitele de pe cap si de dupa ureche. Cum le tratam? Empty Cojitele de pe cap si de dupa ureche. Cum le tratam?

Mesaj  madalinutzamamy Vin Apr 29, 2011 11:41 pm

Cei mai multi nou nascuti prezinta pe capusor si dupa urechiuse, cojite. Dupa urechiuse acele cojite sunt urat miroitoare, iar daca le indepartam, ramane ca un puroi in urma lor.
Noi am avut mari batai de cap cu cele de dupa ureche, insa numai cand bebe avea 3 luni jumate am scapat definitiv de ele, cu crema de galbenele.
Voi ati patit asa ceva? Cum le-ati tratat?
madalinutzamamy
madalinutzamamy
Moderator

Mesaje : 193
Data de inscriere : 29/04/2011
Varsta : 32
Localizare : Intre norisori:x

Sus In jos

Cojitele de pe cap si de dupa ureche. Cum le tratam? Empty Re: Cojitele de pe cap si de dupa ureche. Cum le tratam?

Mesaj  RALU Vin Apr 29, 2011 11:59 pm

Cu Andreea am pati-o si eu,cele de dupa ureche le curatam cu ser fiziologic si la fel,dadeam cu crema de galbenele,am scapat de ele tarziu,pe la 5-6 luni,de cele din cap am scapat si mai tarziu,cred ca se apropia de un an,am incercat si crema preparata in farmacie,si ulei de gatit,da ce nu am incercat,si dispareau pe moment,apoi erau la loc:)
Ingrid a avut in cap foarte putin pana pe la 1-2 luni,dar au disparut singure,dupa urechii nu a avut!
RALU
RALU
Admin

Mesaje : 187
Data de inscriere : 28/04/2011

https://desprecopiiinostri.forumgratuit.ro

Sus In jos

Cojitele de pe cap si de dupa ureche. Cum le tratam? Empty Re: Cojitele de pe cap si de dupa ureche. Cum le tratam?

Mesaj  madalinutzamamy Sam Apr 30, 2011 12:01 am

Pe cap am avut probleme cand la inceput il spalat cu Bubchen. Cand i-am luat Sanosan am scapat repede de cojite, cam dupa 2-3 spalari.
madalinutzamamy
madalinutzamamy
Moderator

Mesaje : 193
Data de inscriere : 29/04/2011
Varsta : 32
Localizare : Intre norisori:x

Sus In jos

Cojitele de pe cap si de dupa ureche. Cum le tratam? Empty Re: Cojitele de pe cap si de dupa ureche. Cum le tratam?

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum