Intre noi,fetele
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Sanatatea parului!

2 participanți

In jos

Sanatatea parului! Empty Sanatatea parului!

Mesaj  RALU Dum Mai 08, 2011 6:05 am

Fetelor mie-mi cade parul groaznic,mai am de 2-3 spalari si gata:)))Stiti vreun tratament bun?
RALU
RALU
Admin

Mesaje : 187
Data de inscriere : 28/04/2011

https://desprecopiiinostri.forumgratuit.ro

Sus In jos

Sanatatea parului! Empty Re: Sanatatea parului!

Mesaj  madalinutzamamy Dum Mai 08, 2011 10:50 am

Ralu, ulei de ricin cat cuprinde:) Face minuni:) Am sa caut pe net imediat:)
madalinutzamamy
madalinutzamamy
Moderator

Mesaje : 193
Data de inscriere : 29/04/2011
Varsta : 32
Localizare : Intre norisori:x

Sus In jos

Sanatatea parului! Empty Re: Sanatatea parului!

Mesaj  madalinutzamamy Dum Mai 08, 2011 10:54 am

iata niste raspunsuri gasite pe un forum despre uleiul de ricin:

Uleiul de ricin este unul dintre uleiurile naturale cu efecte benefice asupra sanatatii. Folosit, in special, ca laxativ si purgativ, uleiul de ricin are si numeroase intrebuintari externe, fiind extrem de eficient in cresterea parului si a genelor, in regenerarea parului, in vindecarea negilor, in hidratarea tenului, dar si in lupta cu unele probleme de sanatate mai complexe.
ajuta mai ales la cresterea parului...la intarirea firului de par
In general la orice tip de par , si cica ar stopa caderea excesiva a parului , sincer nu l-am incercat si nici nu stiu pe cineva cu rezultatet pozitiva dar oricum eu cred c daca vb atat lume despre el chiar ar trebuii sa fie bun

ulei de ricin...pentru uz intern?este separat?eu am folosit ulei de ricin de la farmacie, sticlute mici...era 2,5 ron/sticluta...si amestecam cu ulei de masline, vitamina A (sticluta mica si aia, tot de la farmacie), un ou si jumate de lamaie...e perfect pentru par mediu/lung...ma refer si la cantitate aici...la fiecare spalare e de ajuns cate o sticluta de ulei de ricin si una de vitamina A(si costa si f putin, vreo 6 ron ambele)...rezultatul este super...chiar si pe un par vopsit...f eficient

madalinutzamamy
madalinutzamamy
Moderator

Mesaje : 193
Data de inscriere : 29/04/2011
Varsta : 32
Localizare : Intre norisori:x

Sus In jos

Sanatatea parului! Empty Re: Sanatatea parului!

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum